Galerii


Pea igakuiselt vahetuvad meie stuudiopoe galeriis näitused – foto, illustratsioon, graafika, maal ja muu selline, mida saab seina panna. Oleme näidanud nii noorte alustavate kui tuntud kunstnike töid. Meie galerii eesmärk on pakkuda kunstnikele võimalust esitleda oma loomingut tavagalerii ruumidest väljaspool ning loodetavasti ehk ka laiemale publikule.

Valiku eksponeeritud kunstnike illustratsioone, postkaarte, kalendreid ja muid töid saad soetada meie veebipoest.

HetkelKairo
"Naïf Lïfe"
16.12.21 - 15.01.22

Kairo (1986) on Tartust pärit iseõppiv kunstnik, kes peab loometee alguseks 2009. aastat. Paralleelselt lõuendile maalimisega on ta tegutsenud ka tänavatel ja peamiselt leiab ta teoseid Supilinna elektrikappidelt. Ta kasutab enese kohta meelsasti terminit naivist, kirjeldamaks loomingu värvikirevust ja detailirohkust. Tihti leiab Kairo viimaste aastate töödelt maasika sümbolit, mis viitena Kondase „Maasikasööjatele” tähistab lootust, et elu pühapäevamaalijana võib olla võimalik. Ja et nädalas võib pühapäevi olla seitse. Alates 2018. aastast kuulub Kairo Tartu Kunstnike Liitu.

„Naïf Lïfe” on valik viimase kahe aasta töödest. Vaatajaid ootavad spatsialismist innustunud tehiskaaslased, kes aukude või lõigetega ruumiliseks tehtud, ja värsked vaikelud, mida kunstnikul on õnnestunud ostuhuviliste pilkude eest peita (ja üks, mida ei õnnestunud).
„Naïf Lïfe” on Kairo viieteistkümnes isikunäitus.

Tööd on müügiks.