Menu

Väärtused ja põhimõtted

Igal kotil on oma lugu. Lugu sellest, kuidas kott on valminud, milliseid materjale selle valmistamiseks on kasutatud, kes on koti valmistanud ja millest koosneb koti hind.

Soovime, et teeksid teadliku ostuotsuse. Seetõttu tahame anda sulle targa otsuse tegemiseks võimalikult palju informatsiooni. Meie jaoks pole küsimus üksnes läbipaistvas ärimudelis, vaid selles, et soovime luua pikaajalise kliendisuhte, milles aususel ja läbipaistvusel on kandev roll.


Teadlik ja kestlik materjalikasutus


Oleme uhked oma kottide üle ja tunneme aukartust materjali ees, mida kasutame. Seetõttu teeme endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus. Stella Soomlaisi kottide disainid on loodud nii, et neist jääks võimalikult vähe lõikusjääke. Suuremaid nahatükke kasutame aksessuaaride valmistamisel (rahakotid, käepaelad ja võtmehoidjad). Väiksed tükid ärkavad ellu meie töötubades ja osa neist annetame käsitööringidele. Selliselt püüdleme järk-järgult täielikult jäätmevaba tootmise suunal.


Kottide disain lähtub Stella Soomlaisi poolt välja töötatud Round 2 põhimõttest. Lõiked on kavandatud selliselt, et lõikusjoonte sisse on võimalik paigutada väiksemate toodete lõiked. Seega, kui su kott määrdub ja seda pole võimalik enam puhastada või kui oled lihtsalt tüdinud oma vanast kotist, tagasta see meile ja anname sellele uue elu Round 2 toodete näol. Vastutasuks saad Round 2 toodetelt allahindlust materjali summas või hoopis taaskasutatud nahast valminud kingituse. 
Hinna läbipaistvus


Käsitööna valminud nahkkott on investeering. Meie jaoks on oluline, et mõistaksid, mille eest maksad meilt kotti soetades. Leiad siit meie kottide hinnapuu, kuhu on sisse kalkuleeritud nii otsesed tootmise kui stuudio ja brändiga seotud kulud ning kasum. Tahame brändina olla oma klientide jaoks võimalikult läbipaistvad ja ausad. Oleme veendunud, et see aitab sul teha teadlikuma ostuotsuse.


Joonise jaotus on arvutatud üheksa müügis oleva koti keskmisena.


Kolmandiku toote lõpphinnast moodustavad otsesed tootmiskulud – koti valmistamiseks kuluv materjal ja töö. Teise kolmandiku moodustavad maksud – siinhulgas on tööjõumaksud ja käibemaks. 9% tootehinnast moodustavad stuudio- ja adminkulud, 8% toote hinnast läheb turunduskulude katteks ja 23% toote lõpphinnast moodustab kasum.  


Kes on sinu koti valmistanud?


Iga meie koti seest leiad sa selle valmistanud meistri(te) nimed. Piilu koti sisse ja saa tuttavaks oma koti meistri(te)ga.Alates 2017 aastast oleme Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liige.


2020 Circular Fashion System Commitment

 

2017. aasta Copenhagen Fashion Summit'il kutsus Global Fashion Agenda moebrände üles allkirjastama 2020 Circular Fashion System Commitment'i, kiirendamaks valdkonna üleminekut ringsüsteemile.

 Andsime oma allkirja meiegi ja sidusime end järgmiste sihtmärkidega:

 

TEGEVUS 1: Ringmajanduslike disainistrateegiate rakendamine.
 Aastaks 2020 põhineb kõikide meie kottide disain ringsüsteemil, võimaldades hilisemat materjali taaskasutust uuteks toodeteks.

 

TEGEVUS 2: Kasutatud toodete tagastamise võimaluse suurendamine. 
Aastaks 2020 töötame välja toimiva süsteemi, kuidas on võimalik meie kasutatud kotte meile tagastada, et neid uuele eluringile suunata.